niedziela, 15 października 2017

Nadmorska opowieść... a raczej recenzja ze spotkania Blog Matters

Blog Matters

                                                             fot. Aleksandra Piec

We wrześniu na Fan page oraz Instagramie chwaliłam się pewnym weekendem spędzonym nad morzem w Mielnie na Blog Matters. Było to już moje drugie uczestnictwo w tym evencie i wiecie co? Było cudownie! 

Nadszedł w końcu czas na przybliżenie Wam szczegółów tego przedsięwzięcia.
Mielno już w piątek przywitało nas cudowną pogodą, dzięki czemu zaraz po przyjeździe (a wybraliśmy się tam całą rodziną) mogliśmy zażywać cudownego spaceru oraz podziwiać zachód słońca nad morzem.

Noclegi mieliśmy zarezerwowane w Villa Fokus, którą serdecznie polecam.
Blog Matters

W sobotę z samego rana wybrałam się na Blog Matters, pełna zapału, chęci do działania i ciekawości.
Tak jak w poprzednim roku, ugościł nas rewelacyjny Hotel Medical SPA Unitral.
Oprócz możliwości uczestnictwa w przestronnej Sali konferencyjnej przez dwa dni intensywnych prelekcji, otrzymałyśmy również  voucher do strefy SPA.

hotel UNitral Mielno
                                                                fot. Aleksandra Piec

Nie sposób nie wspomnieć o głównym sponsorze, czyli MPS International Koszalin - wiodący polski producent kosmetyków i opakowań wysokiej jakości kosmetyków, opakowań z tworzyw sztucznych oraz środków czystości. To dzięki nim byliśmy tak rewelacyjnie obsłużeni, a prelegenci dopieszczeni.

                                                              fot. Aleksandra Piec

blog matters

Jak wspominałam, na spotkaniu blogerskim byłam już w zeszłym roku i miałam przyjemność poznać Monikę i Milenę. To dwie niesamowite dziewczyny z poczuciem humoru i zdrowym dystansem do siebie oraz świata. Świetnie się uzupełniały w organizacji całego przedsięwzięcia.

Milena z Cytryniaki – spokojna, zrównoważona i opanowana, a Monika Konfabuła, wesoła z poczuciem humoru który uwielbiam. Umiały zareagować w każdej sytuacji.
Wybrały dla nas i zaprosiły niesamowite prelegentki, dzięki czemu zyskałyśmy wiele cennych informacji.

Blog Matters
                                                             

Agata Ciesielska pokazała, jak robić dobre zdjęcia nawet zwykłym smartfonem, zdradziła kilka cennych wskazówek
Ewa Popielarz z wielką charyzmą opowiedziała nam o swojej pracy copywritera, o jej plusach i minusach.
Agata Ossowska zwróciła uwagę jak ważne w opowiadaniu/pisaniu jat stworzenie bohatera.  Pokazała nam również kilka przykładów takich bohaterów.
Anita Bednarczyk mentor infografiki, wprowadziła nas w świat infografik i opowiedziała o swoim projekcie „Kompendium infografiki”
Ola Gościniak – zdradziła nam sposoby zarabiania na blogu. Podpowiedziała rodzaje wtyczek i programów, które ułatwią sprzedaż oferowanych produktów. Królowa worpressa jest tylko jedna!
Krzysia Bezubik w prelekcji „Jak nie wydać książki” pół żartem pół serio przedstawiła nam działania, które mają wpływ na wydanie książki.
Anna Teodorczyk opowiedziała o grafice, m.in. o tym, jak powinna być rozmieszczona na stronie, żeby przyciągnąć spojrzenie
Magdalena Bek przybliżyła tajniki rozruszania social media, czyli tzw. Media społecznościowe, co tak naprawdę ma wpływ na rozwój treści, które na nich udostępniamy.
Sławek Ludwikowski, reprezentujący grupę Lyconet przedstawił nam propozycję współpracy biznesowej, bardzo atrakcyjnej zresztą.

Sponsorzy
Jak co roku i tym razem organizatorki również nawiązały kontakt z dużą grupą sponsorów, którzy obsypali nas upominkami. Byli to zatem…


sponsorzy


Ja również zorganizowałam po spotkaniu zaraz w poniedziałek konkurs a nagrodą był jeszcze „dziewiczy” eBook dot. Ładowania baterii czyli umiejętności pozytywnego myślenia. Zwyciężczynią została Mariola prowadząca blog Praktycznie Kosmetycznie. Jestem bardzo ciekawa jej opinii )

sponsorzy
                                                                       fot. Aleksandra Piec

Byli również Partnerzy wydarzenia i patroni medialni, którzy wspomogli Wydarzenie:
blog matters

blog matters


Spotkane wieczorem
W sobotę po prelekcjach mieliśmy możliwość spotkać się i porozmawiać w tzw. Kuluarach, czyli barze hotelu UNITRAL. Spotkanie to było potrzebne, gdyż mogłyśmy lepiej się poznać, i pośmiać na różne tematy.

blog matters


Śniadanie
Niespodzianką dla wszystkich było śniadanie ufundowane przez DEGA. Paprykarze, pasty z ciecierzycy o różnych smakach, wszystko bardzo pyszne.
Blog Matters

=========================================

Tak więc jak zwykle event był pełen wartościowych treści, prelekcji, dał możliwość poznania na żywo dziewczyny – prelegentki i uczestniczki, z którymi mamy kontakt na co dzień tylko przez social media. Nie wspomnę również o prezentach i niespodziankach, których nie byłoby bez naszych sponsorów. Ja wzięłam udział również w konkursie i przedstawiłam wawelskiego smoka we własnej postaci ale niestety nie wygrałam ;) 

krystyna polekRównież możliwość spędzenia weekendu nad morzem. Gdyby Nie Blog Matters, nie wiem czy wyrwalibyśmy się do tak dalekiego od Bydgoszczy Mielna J

motywacja
                                                                fot. Aleksandra Piec

motywacja
                                                              fot. Aleksandra Piec

motywacja
                                                                    fot. Aleksandra Piec

motywacja

Dziękuje Wam organizatorki, prelegentki i uczestniczki za możliwość spotkania, porozmawiania i wspólnego śmiania się. Moje baterie są nadal naładowane J

8 komentarzy:

 1. Spotkanie było bardzo udane... Zresztą fajnie wyrwać się nad morze gdy jest taka wyjątkowa okazja. Dobrze jest od czasu do czasu naładować baterie ;) A smokiem byłaś pierwszorzędnym - naprawdę taka kreatywność powinna zostać nagrodzona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, że sporo się działo! Szkoda, że tak daleko ode mnie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj ja z chęcią wybrałabym się na jakiś zlot w Twoim regionie ;)

   Usuń
 3. Kryciu mam nadzieję na spotkanie za rok, albo i szybciej :*

  OdpowiedzUsuń
 4. CZyli w przyszłym roku, jak organizatroki nas zechcą, to znów widzimy się w Mielnie? Ja z rodzinką w pierwszy weekend listopada jadę do Bydgoszczy - na roczek bratanicy męża :) Teraz wiem, że jak tam będę się wybierała, to będzie kiedyś okazja i Ciebie tam spotkać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. To dużo się działo.. :) Fajne są takie eventy

  OdpowiedzUsuń