Dla Pracodawców

Twoja autoprezentacja.. Gdziekolwiek chcesz…

Twoja autoprezentacja


Było o pierwszym wrażeniu, czas na wrażenie wywoływane przy spotkaniu bezpośrednim. Jak Cię widzą tak Cię piszą… Coś w tym jest prawda? To jednak nie tylko wygląd fizyczny, ale również to, co sobą reprezentujemy słowami – autoprezentacja.  (czytaj dalej...)


==================================


Mam wiadomość dla Ciebie. Dobrą wiadomość. A nawet mam ich pięć.


dobre wiadmości


Mam wiadomość dla Ciebie. Dobrą wiadomość. A nawet mam ich pięć.


Pisząc tego posta zauważyłam, że bardzo lubię liczbę 5. Jeśli w temacie pojawia się jakakolwiek liczba jest to właśnie ona J Zupełnie nie wiem dlaczego.

Wiem jednak dlaczego napisałam dla Was ten artykuł. Ponieważ chce przypomnieć, jak cudownie jest, że mamy takie życie jakie mamy, że zdobywamy  różne doświadczenia, przechodzimy różne etapy życia! Że jesteśmy w stanie obserwować nie tylko nasze sukcesy, ale i sukcesy naszych znajomych, dzieci lub jeśli się zdarzają, sukcesy naszego kraju. Że mamy możliwość i prawo do wyciągania wniosków.  (czytaj dalej...)


========================================

Zawód Bloger – Świadomy Bloger i jego etyka zawodowa. Czy jednak na pewno?

etyka zawodowa blogera


Do stworzenia tego postu zmotywowały mnie dwa wydarzenia ostatniego czasu:
1.     Mój udział w Spotkaniu Świadomych Blogerek organizowanym w Bydgoszczy przez Izabelę z bardzo świadomego bloga The Secret of Healing.
2.     Zapytanie jednej z blogerek na pewnej grupie zrzeszającej blogerów, dot. Współpracy z firmą, polegającej na kopiowaniu tekstów z innych blogów czy stron…
Dlaczego o tym piszę?
Te dwie sytuacje, a głównie ostatnia wzbudziła we mnie sprzeczne emocje: najpierw radość z poznania tak pozytywnych blogerek, dla któryc blogowanie to nie zabawa związana z nadmiarem wolnego czasu, a potem bunt, szok a przede wszystkim zbulwersowanie: jak można oferować pracę polegającą głównie na plagiacie i czy znajdąsię osoby, które tą pracę będą wykonywać?  (czytaj więcej)

===================================

CZY WARTO?... INWESTOWAĆ W SIEBIE? SZKOLENIA, SZKOLENIA, SZKOLENIA.


szkolenia-inwestycja-w-siebie

Wielokrotnie pisałam już na temat rozwoju zawodowego i osobistego. Jedno jest pewne, warto wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności o kwestie, które mogą nam się przydać w życiu, ale przede wszystkim pracy zawodowej. Dobrze jest te informacje również aktualizować, gdyż pewne obszary zmieniają się nieustannie wraz z zmianami rzeczywistości. 
W jaki sposób możemy to zrobić? Na przykład dzięki szkoleniom. 
Szkolenia możemy podzielić na różnorakie typy w zależności od formy oraz rodzaju umiejętności które chcemy rozwinąć czy jakie uprawnienia zdobyć. (czytaj więcej)

===============================

Jak przetrwać 8 godzin w pracy z Żmiją - recenzja poradnika

rozwoj osobistyNieraz w komentarzach pod moimi postami pisaliście, że wielokrotnie zmienialiście pracę przez złe relacje w Firmie.
Dobre relacje w pracy to jeden z czynników, który powoduje że chce nam się pracować.  One sprawiają ze praca jest ciekawsza, przyjemniejsza ale i my jesteśmy produktywni. Odczuwamy komfort, bezpieczeństwo, dają większe szanse rozwoju.
Co zrobić, by nie zmieniać pracy, skoro ta praca w tej Firmie Ci się podoba tylko ta… no właśnie gdyby tej Żmiji nie było?

Jeśli:
- Żmija oczekuje raportu na teraz, natychmiast a Ty masz jeszcze kilka innych zadań ważnych do zrealizowania
- Szef awansował Żmije podczas gdy Ty długo na ten awans czekałaś/eś
- Żmija która prosisz o pomoc a której wcześniej wielokrotnie pomagałaś/eś odmawia gdyż twierdzi że ma wiele innych rzeczy do zrobienia
To ten poradnik jest dla Ciebie! (czytaj dalej)

======================================================

Rynek Pracy - nowe pokolenia

Nowe pokolenia


Przemyślenia ujęte w tym poście zostały spowodowane informacją o nowych zmianach w systemie edukacji, szykowane przez Ministerstwo.
Pisząc ten tekst myślę o moim synu. Co będzie za kilka lat? Czy będzie reprezentował pokolenie multitasking czy już inne? Czy ówczesny system oświaty przygotuje jego pokolenie do prawidłowego wejścia na rynek pracy?  czytaj dalej

================================================================

DAM PRACĘ! – CO UMIEŚCIĆ W OFERCIE PRACY BY ZACHĘCIĆ KANDYDATÓW DO APLIKACJI?oferta pracy

Wstęp
Bardzo duże znaczenie ma właśnie publikowana oferta pracy, to co Firma oferuje, czym zachęca, ale także dookreślenie specyfiki danego stanowiska pracy, w tym zakresu czynności i obowiązków, które będą na nim obowiązywały.
By zapobiec  zniechęceniu i rezygnacji kandydata po tzw. Okresie próbnym, warto już przy tworzeniu oferty postarać się o jak najbardziej wiarygodne i rzetelne informacje. W dobie rynku pracy pracownika ma to duże znaczenie, zwłaszcza na stanowiskach specjalistycznych.
Ponadto mimo iż istnieje coś takiego jak Klasyfikacja Zawodów i specjalności, Firmy mają możliwość tworzenia stanowisk pracy adekwatnych do jej organizacji  i branży. Na przykład czynności na stanowisku „Asystentka” diametralnie różni ą się od  zakresu zadań na stanowisku Asystentki Dyrektora Produkcji w Firmie Produkcyjnej od Asystentki Dyrektora Marketingu w Agencji Reklamowej.
Dlatego już przy wyjściu potrzeby zatrudnienia pracownika należy stworzyć tzw. Profil stanowiska pracy i na nim podeprzeć ofertę pracy. (czytaj więcej)

====================================================

By się chciało chcieć - o motywacji słów kilka


co nas motywuje

Motywacja posiada wiele znaczeń, jednak najczęściej rozumiana jest jako stan gotowości człowieka do podjęcia określonego działania.
Motywowanie jest zestawem sił, które powodują, że ludzie zachowują się w określony sposób [1]Motywacja to siła, która napędza, ukierunkowuje i podtrzymuje energię w procesie realizowania celów/marzeń/planów. Co składa się na tą energię?
Tą siłą napędową może być potrzeba, pragnienie lub emocje, które skłaniają do określonego zachowania.... czytaj więcej...

O Pracodawcach w sieci


O tym jak nauczyć się wypoczywać na urlopie


Osobista marka

Opowieść z morałem


Podlewanie wycieraczki...5 sposobów na poprawę nastroju
Mea culpa... czyli 10 błędów menagera


Pierwszy dzień nowego pracownika – przewodnik dla pracodawcyOptymista czy pesymista?


1 komentarz:

  1. Świetny blog! "Zostałam" pracodawcą w zasadzie bez większego przygotowania do tematu. Twoje wpisy otwierają mi oczy na ważne kwestie! Dziękuję:) A i zapraszam do mnie www.matka-dietetyczka.pl

    OdpowiedzUsuń