sobota, 19 listopada 2016

CZY WARTO?... INWESTOWAĆ W SIEBIE? SZKOLENIA, SZKOLENIA, SZKOLENIA.

szkolenia-inwestycja-w-siebie

Wielokrotnie pisałam już na temat rozwoju zawodowego i osobistego. Jedno jest pewne, warto wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności o kwestie, które mogą nam się przydać w życiu, ale przede wszystkim pracy zawodowej. Dobrze jest te informacje również aktualizować, gdyż pewne obszary zmieniają się nieustannie wraz z zmianami rzeczywistości.
W jaki sposób możemy to zrobić? Na przykład dzięki szkoleniom.
Szkolenia możemy podzielić na różnorakie typy w zależności od formy oraz rodzaju umiejętności które chcemy rozwinąć czy jakie uprawnienia zdobyć.

Pod względem merytoryki szkoleń rozróżniamy:

- szkolenia zawodowe – czyli takie, dzięki którym wzbogacamy swoją wiedzę zawodową, kwalifikacje zawodowe ale też aktualizujemy lub zdobywamy nowe uprawnienia. Niezbędne do wykonywania pracy zawodowej.

- szkolenia z kompetencji miękkich – czyli tzw. Umiejętności interpersonalne w szerokim zakresie. Niezbędne do wykonywania jakiejkolwiek pracy zawodowej ale przede wszystkim w wszelkich kontaktach społecznych: w rodzinie, ze znajomymi, w sklepie czy np. na wywiadówce u dziecka w szkole ;) Umiejętności, te, np. negocjacji, autoprezentacji, przemówienia, pewność siebie czy perswazji można nabyć i „oszlifować” dzięki szkoleniom.

Ze względu na sposób organizacji szkoleń rozróżniamy:

- szkolenia zamknięte lub otwarte  – organizowane w ograniczonej grupie i sali wykładowej, prowadzone przez trenera/szkoleniowca. Realizowane są w konkretnym miejscu, do którego należy dojechać.

- szkolenia e-learningowe – realizowane przez internet, czyli można uczestniczyć w nich nie wychodząc z domu, przy komputerze, praktycznie o każdej porze. Rozróżniamy tutaj również tzw. Webinaria, czyli internetowe seminarium, prowadzone i realizowane za pomocą narzędzi webcast, które umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami.

- indywidualne – realizowane tylko dla jednej osoby, np. coaching, konsultacje J

- grupowe – realizowane dla pewnej grupy osób, przeważnie od 8 do maksymalnie 20, w formie bezpośredniej lub learningowej.


Biorąc pod uwagę ten podział szkoleń przygotowałam dla Was wykaz stron, firm, w których możesz odnaleźć coś dla siebie. Możesz dbać o swój rozwój w formie szkoleń bez względu na to, czy masz czas, czy możesz wyrwać się z domu czy wolisz robić to przy komputerze, a także w zależności od tego, co chcesz u siebie rozwijać.
Odpłatność za te kursy jest również różna – możesz znaleźć dla siebie kursy bezpłatne lub płatne, jednak w cenach czasami przystępnych i promocyjnych.
Dla każdego coś dobrego.

Jeżeli szukasz szkoleń typowo zawodowych mających na celu zdobycie kwalifikacji zawodowych polecam Ci następujące wyszukiwarki ofert firm szkoleniowych, z podziałem na miejscowości czy regiony.
Szkolenia zawodowe lub z zakresu kompetencji miękkich bez względu na formę czy stacjonarnie czy w formie learningu znajdziesz tutaj:

Jeżeli natomiast  pragniesz u siebie rozwinąć kompetencje miękkie, niezbędne w życiu zawodowym ale przede wszystkim w życiu, polecam Tobie  szkolenia, które mają do zaoferowania trzy niesamowite kobiety:Axela poprowadzi Cię przez obszary szkoleń z zakresu rozwoju osobistego: coaching, wystąpień publicznych, a także z zakresu rozwoju zawodowego -  online marketing, Branding i projektowanie czy tworzenie w sieci.
Organizuje szkolenia stacjonarne, osobiste w Londynie i Zurychu ale także online/skype.
Axela prowadzi szkolenia również w języku angielskim co naprawdę jest wielkim atutem, a także udziela konsultacji. Zapraszam na stronę internetową TAO Living, którą tworzy wraz z Darią Jędraszyk oraz facebook. Zapraszam również bezpośrednio do Axeli i jej strony.


Axela-Rinoa


2. Katarzyna Szałacha Cross Coaching

Kasia to specjalistka od coachingu, poprowadzi Cię przez sfery rozwoju osobistego ale również zawodowego. Szkolenia organizowane są w Warszawie w trybie stacjonarnym. Zapraszam na jej stronę.
coachin-katarzyna-szalachaJeżeli masz problemy z głosem, lub po prostu chcesz nad nim popracować, polecam szkolenia Marty. Praca nad oddechem i głosem jest ważna w wszelkich wystąpieniach publicznych, redukcji stresu, samorozwoju oraz rozwoju zawodowego. Prawidłowy oddech jest cennym darmowym narzędziem, którego warto się nauczyć. Oddech również jest wykorzystywany jako narzędzie terapeutyczne w pracy z emocjami oraz pracą nad tu i teraz.
Marta prowadzi szkolenia stacjonarnie ale też w formie webinarii, Warszawa, okolice lub po prostu sieć.

marta-kuszakiewicz

Warto więc się rozwijać, trenować, doszkalać czy doskonalić. Jak głosi Koncepcja Life Long Learning, która  jest wiodącym elementem strategii lizbońskiej, ogłoszonej w 2000 roku przez Unię Europejską: Uczymy się przez całe życie.

Świat się zmienia, zmieniamy się również my. Wraz ze stałym postępem naukowo-technicznym rosną również wymagania wobec pracowników. Nie chodzi tu tylko o rozwój zawodowy ale przede wszystkim o rozwijanie umiejętności osobowościowych niezbędnych w relacjach międzyludzkich.


Zajrzyj proszę na podane strony, a zapewniam Cię, że się nie zawiedziesz.

24 komentarze:

 1. Moim zdaniem zawsze warto, ale trzeba dobierać odpowiednie szkolenia, warsztaty, kursy, by się nie zawieźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, wszystko "pod siebie" a nie "dla kogoś" :)

   Usuń
 2. W moim zawodzie ciągłe doszkalanie się zawodowe to podstawa pracy. Bardzo ważne są za to szkolenia z kompetencji miękkich. Zauważyłam, że częściej i chętniej korzystamy z tych zawodowych, tymczasem one często nie przynoszą zamierzonych efektów właśnie dlatego, że w innych obszarach (najczęściej tych interpersonalnych)mamy jakieś braki. Zmotywował mnie Twój wpis do poszukania jakiegoś szkolenia dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo ważne jest rozwijanie umiejętności interpersonalnych, osobowościowych. Bez wiary w siebie, bez motywacji do działania nie nauczymy się nowych rzeczy czy nie będziemy aktualizować informacji zawodowych :)

   Usuń
 3. Ja zawsze bylam samoukiem i najlepiej się uczyłam na własnych doświadczeniach, metodą prób i błędów, ale przy moich zawodach mogę sobie na to pozwolić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ważna jest sama decyzja czy świadomość, by uczyć się np. na własnych błędach :) reszta pójdzie sama :) i to w każdym zawodzie nie tylko wolnym :)

   Usuń
 4. Myślę, że warto mieć wsparcie profesjonalisty od czasu do czasu - zwłaszcza w momentach kiedy sami czujemy się trochę pogubieni i nie bardzo wiemy, w jakim kierunku zmierzać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dobrze to ujęłaś :) trzeba tez umieć korzystać z tej pomocy i mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach to nie jest wstyd tylko norma :)

   Usuń
 5. Super propozycja szkolenia głosu :) nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto brać udział, ale wedle naszego uznania. Ja znam osoby, które certyfikatami z takich szkoleń mogą sobie wytapetować dom, a nie korzystają raczej z wiedzy wyniesionej z tych lekcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, trzeba mieć świadomość że ta wiedza nam się przyda :) a tym osobom które tapetują pokoje certyfikatami zaproponowałabym szkolenie z samoświadomości lub samorozwoju :) po prostu coaching by sami sobie uświadomili czy to ma dla nich sens :)

   Usuń
 7. Ja raczej wole bardziej szkolenia hmm praktyczne? Nie wiem jak to nazwać. Z rysunku, jakiegoś oprogramowania itp.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z racji tego, że jestem mamą i mieszkam poza miastem, lubię szkolenia online. Lubię kontrolować czas kiedy się uczę. Co do umiejętności miękkich, właśnie wczoraj słuchałam wykładu Briana Tracy w którym podkreślał, że nas sukces zależy właśnie od umiejętności sprawnego komunikowania się z innymi na wielu płaszczyznach. W zupełności się zgadzam. Z proponowanych przez ciebie szkoleń (super lista!) najbardziej przemawia do mnie TAO Living. Też w tym temacie bardzo podobał mi się kurs Vanessy Van Edwards dostępny ma platformie Udemy.com (też anglojęzyczna)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że lista się przydała :) tak umiejętność komunikacji to podstawa :)

   Usuń
 9. Lista szkoleń super, zwłaszcza online :) dla mam które opiekują się same dziećmi często to jedyne rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak to prawda :) mnie cieszy fakt, że własnie te mamy najczęściej dbają o własny rozwój osobisty :)

   Usuń
 10. Ja jestem sto razy na tak! Uważam, że to jedna z najlepszych rzeczy, którą możemy dla siebie zrobić. Zarówno pod względem poznania siebie jak i podwyższenia kompetencji zawodowych. Istotne tylko żeby odpowiednio dobierać szkolenia do swoich potrzeb :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, nie ma sensu szkolić się tylko dla dyplomu. Obszar szkolenia wybieramy z rozsądkiem, to, co nam się może przydać :)

   Usuń
 11. Ja w swojej małej firmie pierwszy raz zamówiłam szkolenie. Prowadziła je Pani z B&O navigator, a mój zespół bardzo się zintegrował - czego w zasadzie się nie spodziewałam, a jest to super wartość dodana. Szkolenie też super, same warsztaty, więc wszyscy zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie integracja zespołu to najlepsza wartość dodana szkolenia :) Oby więcej takich w Twojej firmie :)

   Usuń
 12. Warto korzystać ze szkoleń i się rozwijać. Ja jako matka dwójki małych dzieci (2,5 roku oraz 8 miesięcy) jestem zwolenniczką kursów internetowych, a nawet w chwili obecnej jestem uczestniczką dwóch takich szkoleń. Tak więc nawet siedząc w domu z dziećmi można pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności :) i to jest cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna lista, ostatnio szukam różnych ciekawych szkoleń. Chyba najbardziej lubię szkolenia otwarte, bo dodatkowo dają większe mozliwości zapoznania ciekawych osób i dyskusji. Tak samo chyba niedoceniane szkolenia z kompetencji miękkich. :-)

  OdpowiedzUsuń