niedziela, 26 lutego 2017

Targi Pracy czyli już niedługo wiosna!

blog o rozwoju zawodowym


Jeżeli szukasz pracy, to te informacje powinny Ciebie zainteresować. W Polsce już cyklicznie od kilkunastu lat odbywają się tzw. Targi pracy, staży czy praktyk zawodowych - wiosną a także jesienią. Aktualnie wiosenne edycje się zaczynają, więc warto zainteresować się, co się dzieje w naszym mieście lub okolicach. Co daje udział w tym przedsięwzięciu?


 1.   Udział i wstęp jest bezpłatny,
 2. Masz możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami Firm zlokalizowanymi w jednym miejscu, w tym samym czasie,
 3. Możesz zostawić CV, wizytówkę nawet jeśli w danej chwili dana Firma nie poszukuje na stanowisko, które Ciebie interesuje,
 4. Udział w rozmowie kwalifikacyjnej a nawet kilku właśnie tu na Targach, 
 5. Szansa na zdobycie szerszych informacji o branżach, w których mamy szansę zaistnieć.

To dla osób poszukujących pracę.


Udział w takich Targach to również duża szansa dla Pracodawców:
 1.       Możliwość przedstawienia swojej Firmy jako wiarygodnej i rzetelnej na rynku pracy,
 2.             Reklama, gdyż zawsze jest możliwość zaprezentowania swojej działalności,
 3.              Szansa na znalezienie pożądanego kandydata do pracy.


Targi organizowane przez specjalistów już od ponad 20 lat. Nie tylko prezentują oferty pracy ale też edukują i aktywizują studentów i absolwentów. Dbają o dobry wizerunek Pracodawców i skracają dystans pomiędzy nimi a młodymi ludźmi.
Gdzie? Toruń, Warszawa, Poznań, Lublin, Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź, Gdańsk
Kiedy?


a po za tym zajrzyj:

Również w różnych miejscach Polski

InżynierskieTargi Pracy w Gdańsku 8-9.03.2017

CareerExpo w Wrocławiu 5.04.2017


5.04.2017

Targi portalu PRACA PL 30.03.2017 Stadion Miejski Legii Warszawa

---------------------------------------------------------------------------
Byłam jesienią. O giełdzie dowiedziałam się z fejsbuka.  Pojechałam na sam początek bo słyszałam że pod koniec firmy już uciekają ze swoich stanowisk. No i trochę się rozczarowałam. Okazało się, że giełda ta była skierowana głównie do pracowników produkcyjnych, specjalistów branży technicznej. I tak bywa głównie na giełdach pracy, bowiem współczesny rynek pracy to przede wszystkim rynek pracownika inżyniera. Na Giełdzie było ok. 20 Pracodawców w tym przedstawiciele agencji pracy tymczasowych i instytucji publicznych t.j. PUP, OHP. Ofert z mojej branży nie widziałam ale nie szkodzi! Podchodziłam praktycznie do wszystkich Przedstawicieli Firm nasłuchiwałam rozmów i pytałam się z uśmiechem na twarzy czy w przyszłości nie będą potrzebować do Działu pracownika. Odpowiedzi były różne – od uśmiechu że prawdopodobnie tak, proszę zostawić CV (chociaż pewnie na koniec trafił do kosza ale to nic, taka reakcja dla poszukująca jest najlepsza!) po spoważnienie z informacją: przykro mi ale wszystkie stanowiska mamy obsadzone. Tak jakby bano się konkurencji. Co wyniosłam z Giełdy? Nadzieje na pracę, bo zostawiłam w ten sposób 4 CV, umówiony termin na 1 rozmowę kwalifikacyjną, 1 długopis, 1 cukierek i 1 batonik J  Warto? Jednak Warto!

==============================================
Uważasz że jest to wartościowy wpis? Udostępnij go dalej – będzie mi niezmiernie miło, gdy skorzysta z niego więcej osób

24 komentarze:

 1. Dziękuję za informacje, co prawda pracy w Polsce już nie szukam,ale dobrze być a bieżąco:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa opcja dla osób, które szukają pracy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam taką nadzieje, że te informacje komuś się przydadzą :)

   Usuń
 3. Dzięki, podeślę znajomym info o tym wydarzeniu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, czy jest sens na coś takiego jeździć. Ja zawsze jechałam z cv do miejsca, w którym chciałabym pracować i zawsze tę pracę dostawałam, ale moja branża taka już jest :-) Przekażę przyjaciółce info o targach w Warszawie, bo szuka. Mimo wszystko nie przekonują mnie m.in. agencje pracy tymczasowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja uważam, że jest sens jeździć dlatego o tym pisze :)

   Usuń
 5. Rozważałam udział w targach kilka lat temu, kiedy dopiero zaczynałam karierę zawodową i zawsze wydawało mi się, że na tego typu imprezach łatwiej o tzw. entry jobs. :) Kto wie, może kiedyś się wybiorę?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze to dobra opcja, jak ktoś szuka pracy. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna ściągawka :) Na razie jeszcze odwlekam ten moment i mam nadzieję, że będę mogła pokierować swoją "karierą" trochę inaczej, niż pracując na etacie - ale jeśli się nie uda, to być może się na takie targi wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na takich Targach są również różne warsztaty i prelekcje np dot. własnej działalności gospodarczej :)

   Usuń
 8. Dwa tygodnie temu na swoim blogu opisywałem targi ale edukacyjne, które odbyły się w Lublinie. I choć wtedy nie wspomniałem o tym to zawsze równolegle w hali obok są targi pracy. Tak jak piszesz - to duże ułatwienie. Wielu pracodawców i wiele ofert w jednym miejscu, to także wielu potencjalnych pracowników, których firma może sobie wyłowić z ogółu zwiedzających.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie :) można porozmawiać z przedstawicielami Firm i przekonać się, czy firma warta jest naszej uwagi :)

   Usuń
 9. Jak ktoś szuka pracy to dobrze się na takie targi wybrać, jest okazja zaprezentować się firmie osobiście a nie za pomocą cv czy innych dokumentów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie targi to zawsze dobry pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie byłam na takich targach, ale dla osób szukających pracy lub dla tych, którzy czują, że muszą coś zmienić w swoim życiu zawodowym to fajna sprawa i nowe możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 12. Krysia u Ciebie same konkrety! Bardzo cenne informacje dla osób poszukujących ;-) A jakby nie patrzeć nowa praca dużo zmienia w naszym życiu i warto przyłożyć się i starannie ją szukać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa propozycja, przekażę znajomym informację. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń