piątek, 13 stycznia 2017

recenzja książki - "Moc pozytywnego myślenia w biznesie"


Dzisiaj mam dla Was recenzję książki, z której czerpałam materiały na kilka inspirujących artykułów.
Książka, którą warto przeczytać i wdrożyć w życie.


moc pozytywnego myślenia w biznesie


 „Moc pozytywnego myślenia w biznesie” Scott W. Ventrella
Książka oparta na ruchu pozytywnej psychologii w dzisiejszym biznesie. Ruch ten oznacza pokonywanie postaw prowadzących do porażek na własne życzenie oraz rozwijanie naszych talentów i cech pozytywnych. Wiele z zasad tego nowego myślenia wywodzi się bezpośrednio z koncepcji zawartych w klasycznym bestsellerze Normana Vincenta Peale’a Moc pozytywnego myślenia.
Scott Ventrella we współpracy z Peale Center i najważniejszymi korporacjami USA, zaadaptował większość tych koncepcji, tworząc uporządkowany program dla ludzi biznesu, pozwalający im osiągnąć wyższe poziomy wyników w życiu osobistym i zawodowym.
Moc pozytywnego myślenia w biznesie dostarcza każdemu z nas praktycznych sposobów rozwinięcia i faktycznego wzmocnienia dziesięciu cech osoby myślącej pozytywnie:

1.      Optymizm
2.      Entuzjazm
3.      Wiara
4.      Prawość
5.      Odwaga
6.      Pewność siebie
7.      Determinacja
8.      Cierpliwość
9.      Spokój
10.  Skupienie

Każdy z nas posiada te dziesięć cech osoby myślącej pozytywnie, niektóre z nich bywają jednak uśpione. Wszyscy możemy je reaktywować i wykorzystać w trudnych sytuacjach aby uzyskać pozytywne wyniki.

Z książki dowiesz się, w jaki sposób pokonać negatywne bariery związane z naszymi postawami, takie jak strach, brak pewności siebie i niska samoocena, a w zamian rozwijać te 10 cech, charakterystycznych dla osoby myślącej pozytywnie.

Książka składa się z III części
      1.     Pozytywne myślenie – za i przeciw
      2.     Od destruktywnych myśli do pozytywnych celów
      3.     Siła pobudzająca


Moc pozytywnego myślenia w biznesie zachęca nas do skoncentrowania się na obiektywnym, racjonalnym myśleniu. W rezultacie zwiększa się zdolność skutecznego radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i trudnymi ludźmi, zarówno w środowisku biznesowym, jak i w życiu osobistym.

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki tego typu, chyba czas ją zakupić :)

  Kiudlis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że pozytywne myślenie generalnie może wiele dobrego zdziałać w naszym życiu, choć nie lubię czytać aż tak dużo na ten temat. Staram się wprowadzać pozytywne myślenie w praktyce, a że czytałam już "Sekret" i "Potęgę Podświadomości" to nie czuję potrzeby, aby bardziej się zagłębiać w temat. Dla kogoś początkującego, kto dodatkowo prowadzi własny biznes, to na pewno przydatna pozycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne wskazówki wszędzie są takie same, bowiem psychologia społeczna jest tylko jedna :) Każdy wybiera dla siebie te pozycje, które są dla niego wartościowe i pomocne :)

   Usuń
 3. ogólnie pozytywne myślenie jest wazne w życiu każdego z nas. ale aspekt biznesowy chętnie bym sobie przybliżyła :) chętnie sięgnę po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak pozytywne myślenie jest energią do działania :)

   Usuń