poniedziałek, 2 stycznia 2017

REASUMUJĄC, rok 2016 był dla mnie…..

blog o motywacji


Rok 2016 był dla mnie przełomowym w zakresie blogowania. Po pierwsze, w końcu zdecydowałam się utworzyć blog po kilku latach myślenia o tym, a po drugie udało mi się nawet uczestniczyć w czterech spotkaniach blogerskich, co dla początkujących blogerów jest naprawdę dużym sukcesem! Czasami bowiem organizatorzy mają bardzo duże wymagania co do uczestników, np. dotyczących liczby czytelników, a jak na razie moje statystyki nie są powalające.  Mogę być jednak dumna z moich stałych czytelników, bowiem dla Was moi drodzy tworzę widząc odzew w postaci twórczych i pozytywnych komentarzy. Widzę zatem, że ja i moje myśli są dla Was przydatne.

Spotkania blogerów w których brałam udział?
W jakich spotkaniach wzięłam udział oraz co się na nich działo, kogo poznałam, dowiecie się w poszczególnych linkach:
      1.      Może nad morze? Mielno
      2.      Blog Up w Toruniu
      3.      Spotkanie Świadomych Blogerek w Bydgoszczy
      4.      Blogilly w Bydgoszczy

O czym pisałam w tym roku
Bloga zaczęłam pisać od kwietnia 2016 roku. Od tamtego czasu udostępniłam na nim 57 posty. Poruszałam tematy z zakresu rynku pracy, ale przede wszystkim w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego, motywacji. Pisałam również o życiu, o sprawach codziennych by Wam udowodnić, że podstawowe, rutynowe czynności również motywują i zachęcają do przekraczania sfery komfortu, czy czerpania radości z chwili.
Okazuje się, że właśnie te teksty dotyczące życia miewały większą poczytność niż poważne i praktyczne wskazów z rynku pracy. Mam tu na myśli np. artykuł dotyczący pieczenia pierożków kebabowych, który miał udowodnić, iż planowanie działań ułatwia nam wykonywanie spraw codziennych i rutynowych.

10 najczęściej czytanych artykułów w tym roku
Poniżej podaje moją TOP listę 10 najbardziej poczytnych artykułów na moim blogu J

Jeden z pierwszych artykułów, dotyczący powrotu do pracy po dłuższej nieobecności spowodowanej urodzeniem dziecka. O rozterkach, obawach związanych głównie z tym, czy nasze dziecko poradzi sobie bez nas, czy będzie się prawidłowo rozwijać? Okazuje się, że nie my jedne mamy taką sytuację i że dzieciaki wspaniale sobie radzą w innym otoczeniu.

Szczerze mówiąc, jestem przeciwna pisaniu na tematy ogólnie dostępne. Dlatego też w tym poście skupiłam się na uczuciach, a raczej na najważniejszym – uczuciu w stosunku do siebie. Na wybaczaniu. Bowiem czasami nasze negatywne relacje z innymi są spowodowane tym, że sami nie radzimy sobie z swoimi uczuciami. Że nie możemy wybaczyć sobie czegoś, a potem nie umiemy wybaczyć innym.

Dla osób poszukujących pracę. Dwa razy do roku w większości miejscowości w Polsce organizowane są tzw. Giełdy, Targi pracy. Na tych wydarzeniach przedstawiciele wielu firm reklamują się oraz informują o aktualnie dostępnych ofertach pracy. Jest możliwość w jednym miejscu spotkania się z kilkoma przedstawicielami Firm, pozostawienia u nich CV, przeprowadzenia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. W tym roku tez tak będzie, zaglądaj po informacje na mojego bloga J

Post ten powstał na skutek pewnych wydarzeń w sieci. Przeanalizowałam (nie)zawód  bloger pod względem prowadzonych działań i przekazywanych treści. Stworzyłam tzw. Etykę zawodową blogera, świadomego blogera, czyli wykaz czynności i zachowań, które powinno się przestrzegać w większości newralgicznych zawodów w Polsce i nie tylko.

Moja recenzja spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy, a jednocześnie moja definicja sukcesu oraz świadomości w blogowaniu

Post typowo lifestylowy jednocześnie o motywacji. Opis wakacji, urlopu. Chciałam w tym materiale przede wszystkim przedstawić Wam miejsca warte uwagi, zwiedzania w Polsce ale także uzmysłowić, iż czas urlopu to czas na tzw. „ładowanie baterii” na zbieranie sił do codzienności, pracy zawodowej. Czas na oderwanie się od szarej rzeczywistości po to, by powrócić do rutynowych obowiązków z uśmiechem i radością.

O potędze pozytywnego myślenia w życiu. O tym, że nawet jeśli w danej chwili uważasz, że nie potrafisz tak myśleć, to jednak jesteś w stanie zacząć od nowa, bowiem każdy z nas rodzi się z cechami człowieka pozytywnie myślącego.

3. Rogaliki kebabowe  - mój przepis na domowe ładowanie baterii   
Czyli 2 w 1 Przepis na pyszne pierożki a także wskazówka, iż planując i wykonując potrawę na zapas ułatwiasz sobie codzienność, bo nie musisz np. codziennie gotować obiadu.

Propozycje prezentów, jakie możesz sprawić mężczyźnie ale i nie tylko. Miałam nadzieje, że innowacyjne niż te zawsze cytowane gdziekolwiek

To mój numer jeden na blogu. Ale też temu artykułowi poświęciłam wiele czasu. Powstał na podstawie rzetelnych ale anonimowych odpowiedzi na ankietę stworzoną przeze mnie. Ankietę wypełniały osoby, śledzące oferty pracy.
Celem postu było zweryfikowanie co tak naprawdę interesuje w ofercie pracy poszukujących pracy a jakie informacje są nie czytelne lub zbędne?

Statystyka wyświetleń
Ponad 400 lajków na fanpage, ponad 20 obserwujących na google+, ponad 19 tys wyświetleń bloga. Posiadam również profil na linkendin i tam również wielokrotnie polecano moje posty, z czego jestem bardzo dumna!

Co w planach?

Wiem, że muszę w końcu „ogarnąć” bloga pod względem graficznym. Zrobię to na pewno w 2017 roku. Prawda, że jest mało czytelny? Może chcesz mi coś zasugerować?

Ponadto jeszcze w styczniu ruszam z Nowym Projektem dotyczącym poszukiwania pracy. Praktyczne wskazówki podzielone na kilka etapów – postów, które będą ukazywać się raz w tygodniu. Jesteś zainteresowana/y?


Zapraszam zatem J

28 komentarzy:

 1. Widzę, że mam trochę do nadrobienia w czytaniu! :D Cieszę się, że założyłaś bloga, że pomagałaś mi rozkręcać SŚB <3 bo dzięki temu miałam okazję Cię poznać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Izo, ja również cieszę się, że spotkałam Ciebie na swojej blogowej drodze - poznałam Ciebie nie tylko jako blogerkę, organizatorkę ale przede wszystkim kobietę i koleżankę :)

   Usuń
 2. Spory sukces, jak na dość młody blog :)
  Wprawdzie tematyka związana z pracą średnio mnie kręci (głównie ze względu na branżę, w jakiej się kształcę), jednak uważam, że jest to istotne i z pewnością wiele osób z tego skorzysta i nawet sporo na tym zyska.

  Szczęśliwego nowego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje i wyrazy uznania, że tak na poważnie wzięłaś się za blogowanie. Kilka postów, które podlinkowałaś na pewno przeczytam (zwłaszcza ten o etyce - samo mamy opracowany/opublikowany kodeks bloga, zatem jestem ciekawa, co się znajduje w Twoim). Tak trzymaj! Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w Nowym Roku (także w blogowaniu)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i jak post o etyce? Mam nadzieje, że się spodobał :) Również życzę powodzenia i szczęścia :)

   Usuń
 4. Krysiu,
  Gratuluję Ci tylu dokonań w minionym roku! Bardzo się cieszę, że zaczęłaś pisać bloga, bo jest w nim bardzo dużo wartościowej treści. Gratuluję samodyscypliny, jeśli chodzi o ilość postów! Brawo! Gratuluję Ci, że się ciągle rozwijasz, uczestniczysz w spotkaniach z inspirującymi ludźmi - mam wrażenie, że jesteś jak rozpędzona lokomotywa, której nic nie zatrzyma! I właśnie tego życzę Ci na 2017 - nieustającego optymizmu, wytrwałości i sukcesów na płaszczyźnie blogowej, zawodowej i prywatnej. Bardzo się cieszę, że miałam przyjemność Cię poznać w Bydgoszczy! Pozdrawiam! Asia Bogielczyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu, jeżeli ja jestem lokomotywą to Ty... hmm odrzutowcem? Przy spadku siły myślę o Tobie i od razu uśmiech wraca mi na twarz :) Tobie również - tego optymizmu i tego uczucia którym wszystkich zarażasz - że mogę wszystko!

   Usuń
 5. Krysia i tak trzymaj! Cieszę się, że miałam okazję Cię poznać, a przy drugim spotkaniu porozmawiać trochę więcej. Zgłaszaj się na wszystkie spotkania blogerskie - mi się udało to i Tobie się uda dostać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Nadine - Tobie również, niech ten rok będzie wyjątkowy! A zapowiada się na taki dla Twojej rodziny :)

   Usuń
 6. Widać, że dużo się działo! Życzę, żeby ten Nowy Rok przyniósł jeszcze więcej pozytywnych zdarzeń i spełnienie wszelkich planów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie również Matko na szczycie! Czekam na kolejną książkę :)

   Usuń
 7. I nad morzem się poznałyśmy :)
  Kebabowe rogaliki? Musze nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu, mam nadzieje że jeszcze uda nam się spotkać :)

   Usuń
 8. Trzymam kciuki za jeszcze lepszy Nowy Rok! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powodzenia w realizacji projektu :) Świetnie że udało ci się tak dużo zdziałać mimo tak krótkiej działalności bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dużo intensywnej pracy. Gratulacje! Może mnie też się rozkręci :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Krysia jesteś dla siebie zbyt wymagająca... Dokonałaś wiele, ale oczywiście to jest nic w porównaniu z tym co osiągniesz. Trzymam kciuki i życzę sukcesów nie tylko w blogowaniu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu Ty jak zwykle jesteś wspaniała - To samo powiem o Tobie, gdyż tworzysz cuda i nimi sprawiasz wiele radości innym :)

   Usuń
 12. Taki młody blog, a już tyle sukcesów :) Życzę dalszych - a cykl o szukaniu pracy pewnie mi się przyda, bo po urlopie wychowawczym nie będę miała do czego wracać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie już niedługo zapraszam :)

   Usuń
 13. Muszę co nieco na Twoim blogu nadrobić, bo nie wszystkie (choć większość) wpisów z pierwszej dziesiątki już przeczytałam.
  Powodzenia na następny rok blogowania Krystyno. Niech będzie owocny i pełen sukcesów !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Joanno i wzajemnie! Samych przyjemności z blogowania! :)

   Usuń
 14. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Życzę samych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń